Fotoksiążka BASIC

 

 

FOTOKSIĄŻKI BASIC drukowane są na HP Indigo, na lekko błyszczącym papierze. Ich karty klejone są na grzbiecie, dlatego rozkładają się jak tradycyjne książki. Trzeba to uwzględnić przy projekcie, ponieważ część strony będzie schowana w zagłębieniu oprawy. Do wyboru są dwa rodzaje okładki: z laminatem błyszczącym lub matowym. Fotoksiążki Basic powstały głównie z myślą o fotografii szkolnej, komunijnej czy dziecięcej.

Dostępne formaty:

Cechy produktu:

1. Papier

Fotoksiążki Basic drukowane są na maszynach HP Indigo, na lekko błyszczącym i śliskim papierze o gramaturze 170g/m2. Jest to papier z wysokim poziomem bieli i przez to dość kontrastowy – Digi Pure White. Dzięki swojej w miarę gładkiej strukturze jest praktyczny i wytrzymały, odporny na odciski palców oraz niewielkie uszkodzenia podczas przeglądania. Dobrze oddaje kolory, nawet problematyczną zwykle czerń i zachowuje odpowiednią ciągłość barw. 

 

 

 

2. Rozkładanie stron

Basic otwierają się jak tradycyjne książki, które są klejone na grzbiecie. Dlatego właśnie projektujesz tu każdą ze stron osobno. Musisz pamiętać, żeby żadne istotne elementy fotografii, nie znalazły się na środku, lub blisko środka książki, ponieważ mogą zostać delikatnie wciągnięte w jej grzbiet, przez co będą mało widoczne dla osoby przeglądającej produkt, szczególnie przy większej ilości kart. Nie polecamy tu zamieszczać jednego zdjęcia podzielonego na dwie sąsiadujące strony.

 

3. Ilość stron

W standardzie Fotoksiążka Basic ma dwadzieścia osiem stron. Nie można zmniejszyć ich ilości z uwagi na prawidłowe proporcje i stosunek grubości okładki do jej bloku. Maksymalna ilość stron w tym produkcie to sto sześćdziesiąt, zmieści więc nawet obszerne reportaże z wydarzenia, uroczystości sakralnej, wakacji lub podróży. Jednocześnie dzięki dość cienkim kartom książka będzie nadal wyglądała estetycznie i solidnie. Pamiętaj jednak, że nie stosujemy tu bigowania i im grubszy będzie blok tym większa część projektu środka zostanie w zagięciu grzbietu, na co musisz uważać podczas projektowania, nie wstawiając w tym miejscu ważnych elementów zdjęcia czy napisów.

 

4. Laminat

Wybór laminatu ma bardzo duże znaczenie dla efektu finalnego Twojego produktu. Polega na precyzyjnym nałożeniu na gorąco odpowiedniej folii z tworzywa sztucznego na wydruk. Masz do wyboru dwa rodzaje uszlachetnienia oprawy: matowe i błyszczące. Matowa okładka jest elegancka, stonowana, bezpretensjonalna, ma niezwykle delikatną i przyjemnie miękką w dotyku, aksamitną strukturę. Laminat błyszczący jest bardzo praktyczny, odporny na odciski palców i drobne zarysowania, chroni przed wilgocią, mocno odbija światło wydobywając tym samym większą głębię, intensywność i nasycenie kolorów. Dobierz ten laminat, który najlepiej pasuje do Twojego projektu.

5. Okładka wewnętrzna

Okładka wewnętrzna, na którą trafiasz po otworzeniu Fotoksiążki Basic oraz zaraz przed jej zamknięciem zawsze jest koloru białego. Nie masz tu możliwości wyboru i ewentualnej zmiany. Wykonana jest z gładkiego, lekko śliskiego i delikatnie odbijającego światło papieru. Dzięki temu pomimo jasnego koloru jest dość praktyczna, odporna na odciski palców i drobne zarysowania. Nie możesz jej personalizować, np. poprzez dodanie graweru, ale jest jednocześnie dobrym miejscem na ręczną dedykację wykonaną odpowiednim flamastrem. 

6.  Gąbka

W dodatkach do okładki możesz wybrać specjalną, introligatorską, gąbczastą oklejkę. Gąbka pod materiałem wykończeniowym oprawy Twojego produktu sprawia, że jest on miękki i miły w dotyku, bardziej sprężysty. Możesz wybrać to uszlachetnienie pod każdą ekoskórę, lub tkaninę introligatorską. Dzięki niej dowolny materiał będzie się wydawał bardziej naprężony, wypukły, a sam produkt będzie wizualnie nieco większy i pełniejszy. Szczególnie polecamy ten dodatek do fotoalbumów, fotoksiążek i boxów z okienkami oraz akrylowymi wstawkami na oprawie, ponieważ sprawia, że miękko wtapiają się one w produkt, a efekt wypukłości materiału, lub tkaniny jest jeszcze bardziej zauważalny.

 

 

 

Udostępnij ten post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn