Kursy fotograficzne

Kurs obsługi aparatów analogowych

 

W ramach kursu oferujemy wypożyczenie aparatu fotograficznego wraz z obiektywami. Do wyboru SMENA 8M, zenit (kilka modeli), można też skorzystać z własnego sprzętu. W cenie każdy otrzyma 36 klatkowy film czarno-biały, który zostanie wywołany i zeskanowany. Wszystkie zrobione przez siebie zdjęcia uczestnicy kursu dostaną nagrane na płytę CD.

Dzień pierwszy (4 godziny)

Spotykamy się w profesjonalnym studiu fotograficznym na części teoretycznej

- Omówienie podstawowych zagadnień z zakresu obsługi aparatów analogowych (czas ekspozycji, przysłona, ostrość, założenie filmu)

- Część praktyczna w terenie. Wspólnie fotografujemy małą grupą. Omówienie podstaw kompozycji. Pomoc przy obsłudze aparatu. Skupiamy się na architekturze oraz portrecie. Prawidłowa ekspozycja, pomiar światła, światłomierz zewnętrzny, pomiar światła przez obiektyw, ustawienie ostrości, obsługa aparatu dalmierzowego.

Dzień drugi (4 godziny)

Spotykamy się w studio. Pokazujemy na ekranie wszystkie zrobione fotki. Omawiamy, recenzujemy i mówimy, co można było zrobić lepiej.

Kurs można zamówić w sklepie store.picturesbox.pl

Kursy indywidualne

Zapraszamy do skorzystania z oferty kursów fotograficznych organizowanych w małych grupach (2-3 osoby) oraz indywidualnie.

Zajęcia odbywają się w Poznaniu na ul Grunwaldzkiej 25 w STUDIO SIKORA oraz w plenerze i są prowadzone przez Remigiusza Sikorę

Kameralny charakter spotkań sprzyja szybszemu przyswajaniu wiedzy, umożliwia dostosowanie tempa nauki oraz tematów i terminów zajęć do indywidualnych potrzeb Kursanta.

Kursy dla firm i instytucji

Kursy dla osób, które w swojej pracy wykorzystują fotografię lub film, zajęcia odbywają się w małych grupach. Tematyka zajęć oraz lokalizacja do indywidualnych ustaleń. (Podstawy fotografii, obróbka zdjęć, obsługa aparatu, kamery, kompozycja, fotografia tematyczna, fotografia prasowa itp.)

 

 Szkolenie fotograficzne (fotografia prasowa) dla studentów UAM. Kołobrzeg 2009

 

Opinie:

Kurs fotografii pod kierunkiem p. Remigiusza Sikory polecam wszystkim którzy chcą szybko nauczyć się robić zdjęcia prasowe. Jestem dziennikarką, współpracuję m.in. z magazynami ELLE i Kalejdoskop. Regularnie piszę o podróżach. Samodzielne ilustrowanie swoich tekstów było od zawsze moim marzeniem. Nie miałam w tej dziedzinie żadnego doświadczenia. Potrzebowałam szybkiego, intensywnego a przede wszystkim skutecznego szkolenia od podstaw. Kurs u Remigiusza Sikory spełnił moje wszystkie oczekiwania. Trwał 10 godzin. Najpierw nauczyłam się budowy i wszystkich funkcji i możliwości mojego aparatu (Nikon D60), potem wyszliśmy w plener, gdzie w praktyce poznawałam zasady kompozycji i budowania kadru, fotoreportażu oraz ustawiania prawidłowych parametrów ekspozycji w trudnych warunkach oświetleniowych. Remik to idealny dla mnie nauczyciel. Zna realia pracy w mediach, od razu złapaliśmy kontakt. Jest cierpliwy i niesamowicie profesjonalny , o czym zorientowałam się wcześniej przeglądając jego portfolio. Ale najważniejszy jest efekt. Po prostu nauczyłam się robić zdjęcia i od kilku miesięcy samodzielnie ilustruję swoje materiały w moim cyklu ELLE ZOOM NA MIASTO! Anna Frątczak, dziennikarka
Kurs prowadzony przez Remigiusza Sikorę przerósł moje najśmielsze oczekiwania! Sympatyczny prowadzący oraz tempo nauki dostosowane do umiejętności kursanta to coś, co sprawia, że kurs ten wyróżnia się na tle innych. Poznałam nie tylko podstawowe pojęcia z dziedziny fotografii, ale także różne ciekawostki i 'smaczki' związane z zawodem fotoreportera – takiej wiedzy nie znalazłabym w książkach. Możliwość treningu w plenerze dała mi okazję do sprawdzania nabytych umiejętności na bieżąco, pod okiem eksperta, a fotografowanie w pomieszczeniach uzmysłowiło mi podstawowe błędy w ustawieniach aparatu. Gorąco polecam :) Sylwia Błach

Udostępnij ten post

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn